Sokoliari Aquila Bojnice
O sokoliaroch Aquila Ponuka programov sokoliarov Aquila Obchodné podmienky Kontakt Linky Úvod

Programy sokoliarov Aquila z Bojních: Ponuka vystúpenia pre škôlky základné a stredné školy

Dovoľujeme si obrátiť sa na Vás s ponukou vystúpenia Sokoliarov AQUILA z Bojníc, ktorá môže byť zaujímavým prínosom pre Vašich žiakov.

Ponúkame Vám Sokoliarske vystúpenie spojené s historicko- divadelnou scénkou „Ako sa pytliak na dereš dostal“.

Výhodou je, že nemusíte cestovať do Bojníc na našu stálu scénu, ale sokoliari prídu priamo k Vám, do Vášho školského areálu. Vaša škola, ako i žiaci, ušetria na drahom cestovnom. V prípade zlého počasia sme schopní prispôsobiť sa podmienkam a vystupovať s celým programom i v telocvični.

Program je zameraný na históriu a prírodopis. Je možné jeho využitie pri vyučovaní od 1. po 9. ročník základných škôl ako i na stredných školách.

Sokoliari vystupujú v dobových kostýmoch z Veľkej Moravy. Počas vystúpenia lietajú dravce a zároveň predstavujú históriu od kniežaťa Svätopluka až po súčasnosť.

V programe lietajú Myšiaky lesné, Výr skalný, Krkavce čierne a výnimočnosťou programu je Kondor Morkovitý, ktorého žiaci uvidia lietať iba v programe Sokoliarov AQUILA z Bojníc. Počas programu Vám predstavíme výstroj sokoliara aj dravca. Uvidíte Sokola rároha útočiť na vábitko veľkou rýchlosťou.

Pred záverom programu dostanú žiaci možnosť zapojiť sa pri hádaní výstroje sokoliara aj dravca, za čo dostanú na pamiatku hodnotné suveníry.

Jedinečným záverom programu je predstavenie Orla Kráľovského, ktorý dosahuje rozpätie krídiel okolo 1,8 m. V divadelnej humornej scénke uvidíte ako si majster kat poradí s pytliakom prichytením pri čine, a to pri poľovaní na kráľovského sokola.

Po vystúpení si môžu žiaci skúsiť streľbu z dobovej kuše a luku. Taktiež je možné odfotiť sa s dravcom na ruke, s majstrom katom alebo priamo na dereši. Je možné i spoločné foto pre celú triedu a dodatočné rozmnoženie fotografií.

Celková dĺžka programu spolu s atrakciami je približne 1 hodinu. Ovplyvniteľná je počtom žiakov a časom, pri ktorom sa žiaci vystriedajú pri streľbe z dobovej kuše a luku.

Cena celého programu závisí od počtu detí.

Cena lístka pre 1 žiaka je 2,50 €,

Toto vstupné zahŕňa dopravu sokoliarov i dravcov na Vami určené miesto, do Vašej školy.

Žiaci svojím vstupným zároveň prispievajú na liečenie poranených dravcov a sov, o ktoré sa Sokoliari AQUILA celoročne starajú.

Úryvok z vystúpenia
"Dravce denné na chvíľu vystrieda naša najväčšia žijúca nočná sova. Rozpätie krídiel dosahuje okolo 1,5 m, váhu okolo 3 kg. Keďže je to nočný dravec, má prispôsobený svoj zrak a sluch lovu v noci, no najviac má prispôsobené svoje operenie, ktoré je jemnejšie a nie je ho počuť ani pri závane vetra, ani pri mávnutí krídiel. Jej tichý a ničím nerušený nočný let si budete môcť práve teraz vychutnávať - Výr Skalný."

Pokiaľ Vás naša ponuka zaujala, neváhajte a kontaktujte nás. Jedinečnosť našich vystúpení môže byť pre Vás a Vašich žiakov iba prínosom s možnosťou spoznávania tajomstiev prírody a histórie, ktorým v súčasnej dobe venujeme naozaj málo pozornosti.

Veľmi by sme ocenili Vašu prípadnú pomoc osloviť i školy vo Vašom okolí, prípadne iných usporiadateľov akcií vo Vašom meste.Ďalšie programy z ponuky sokoliarov Aquila z Bojníc:

Created by WebCreative.info © 2009 - 2017 All rights reserved.